O programe

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Veríme, že každý mladý človek má potenciál uspieť bez ohľadu na to z akého prostredia vychádza a príležitosti na dobré vzdelanie mu v tom môžu pomôcť. Mladí ľudia, ktorí sa zapoja do programu, sa stávajú sebaistejšími, cieľavedomejšími, rozvíjajú svoje zručnosti v oblastiach ako komunikácia, riešenie problémov a líderstvo. Dlhodobým výsledkom programu je prispenie k spoločnosti s lepšími podmienkami na život v oblastiach ako zamestnanosť, zdravie, verejné blaho a vzdelávanie.

V roku 2013 sa do programu zapojilo viac ako milión mladých ľudí z viac ako 140 krajín sveta. Počas takmer 60-ročnej existencie DofE inšpiroval a zmenil životy viac ako ôsmim miliónom mladých ľudí na celom svete. DofE môže hrať kľúčovú rolu v rozvoji študentov mimo vyučovania prostredníctvom vytvárania príležitostí pre mládež na rozvíjanie ich zručností, zdravého životného štýlu, pomoci druhým a prostredníctvom zážitku z dobrodružnej expedície. V programe DofE si totiž mladí ľudia stanovujú individuálne ciele a výzvy v niekoľkých aktivitách a na ceste k ich splneniu posilňujú svoju zodpovednosť a vytrvalosť, poznávajú a prekonávajú sami seba a získavajú nové zručnosti, užitočné pre ďalší akademický aj pracovný život. Zapojením sa do programu sa navyše stávajú súčasťou medzinárodnej komunity.

 

Ocenenie

Po úspešnom zvládnutí jednej z úrovní programu čaká absolventov BronzováStrieborná, či Zlatá cena v podobe prestížneho certifikátu a odznaku s celosvetovou platnosťou a hodnotou. Atmosféru slávnostného odovzdávania Medzinárodných cien vojvodu z Edinburghu vám priblíži nasledujúce video od kolegov z českej Národnej kancelárie.

  

https://youtube.com - Slávnostné odovzdávanie Zlatých cien vojvodu z Edinburghu

 

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je odovzdávaná v slávnostnej atmosfére a z rúk významných osobností, ktoré program podporujú. Vzhľadom k tomu, že program pochádza z Veľkej Británie a jeho zakladateľom je princ Philip, manžel britskej kráľovnej, zlatých ceremónií sa pravidelne zúčastňujú príslušníci britskej kráľovskej rodiny.

Získanie Zlatej, Striebornej či Bronzovej ceny má nielen slávnostný charakter, ale aj hmatateľné výhody. Jednou z najhlavnejších je možnosť uplatnenia certifikátu v rámci prijímacieho konania na niektoré zo svetových univerzít, predovšetkým na tie z anglicky hovoriacich krajín. Úspešné zvládnutie programu môže taktiež zaujať budúceho zamestnávateľa, vzhľadom na to, že samotný certifikát je dokladom tvojej poctivej práce na rozvoji vlastných kompetencií. Zamestnávatelia priamo v Británii uznávajú DofE ako jednu z najdôležitejších mimoškolských aktivít, ktorú hľadajú v životopisoch mladých ľudí pri prijímaní absolventov vysokých škôl.

 

  • Stránka Národnej kancelárie programu DofE na Slovensku: www.dofe.sk 
  • Oficiálna stránka medzinárodnej Nadácie programu: www.intaward.org

 

Program DofE na Gymnáziu v Dubnici nad Váhom

Po nemalom úsilí tímu v súčasnosti už existujúcej Národnej kancelárie DofE sa v roku 2015 Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu dostala aj na Slovensko. Sme veľmi radi, že Gymnázium v Dubnici nad Váhom dostalo príležitosť predstaviť a priniesť tento program svojim študentom. 

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa DofE kontaktujte:

  • Mgr. Lucia Košťálová: lucia.kostalova@gymdb.sk

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4
5 6
7
8 9 10
11
12
13
14
15 16 17
18 19 20 21
22

od 22.9.2023, 12:20 do 22.9.2023, 14:00

23 24
25 26 27 28 29 30